Camp Toskánsko 2018/6

Toskánské soustředění se pomalu chýlí ke konci. Team čeká už jen poslední nedělní společný trénink před odjezdem do vlasti. V úterý po dni odpočinku se většina týmu vypravila směrem na Ribollu, kde vzápětí přišel na řadu snad nejprudší kopec v Toskánsku na Sassofortino. Bezmála pět kilometrů s průměrným sklonem 10%, výjimkou však nejsou 20 a více procentní úseky. Následovaly další kopce jako Roccastrada apodobně. Celkem cca 145 kilometrů převážně v kopcích.

  Ve středu nás čekal trénink směrem na legendární Volterru. Tamní bezmála devítikilometrové stoupání bylo i v itineráři loňského Tirrena – Adriatica. Trasa o délce 175 kilometrů vedla mimo jiné i nádhernou vinařskou krajinou Bolgheri.
  Následující den většina týmu spojila síly s další asi čtrnáctičlennou skupinou. Po úvodních celkem volných šedesáti kilometrech směrem na Grosseto jsme se vydali stoupat do Scansana. Zde už bylo tempo skupiny poměrně ostré, přesto jsme se s Koprem nenechali zahanbit a na kopec přijeli v první trojici s půlminutovým náskokem. Po kávě a občerstvení na místním náměstí následoval sjezd směrem na Grosseto a návrat přes Roccastradu zpět do Scarlina.
  Volný páteční den byl čistě individuální. Tým se sešel až večer v místní restauraci, aby prodiskutoval další program a hlavně se kvalitně občerstvil.