miniReportík z třetího závodu ZAL v roce 2019:

(společné s JALkou)

Akce: 23.ročník Velká cena Cyklo-Macner Strakonice
Typ: časovka jednotlivců na 20,3km a cca 222 :o) nastoupaných metrů

Aneb jak příjemně strávit, omyl, zabít celý víkendový den při pouhopouhém cca půlhodinovém*) „mučení“ těla :o|

*) Ti méně „šťastní“ o něco déle, Ti lepší o pár minutek méně

Počasí: nakonec poměrně slunečné s minimem mraků, konečně, teplota kolem 20°C (takže pro někoho ~letní :o), vítr fouká od jihovýchodu, takže udělá druhou půlku těžší, aby jsme neměli radost, že to je celkově z kopce :o(

Trať: Jako poslední roky: Kopečkovitá, zvlněná, v první půlce se celkově stoupá a po otočce, překvapivě(!), se zase celkově klesá. :o) Povrch se od loni trošku zlepšíl, ale „fungl voňafka“ to teda není.
Po startu z Hubenova do miniďolíku nabrat rychlost do prvního kopečku, potom minibrdečky, táhlejší stoupání, „tobogán“ v Třebohosticích, utahující stoupáníčko, jakoby rovinka otevřená, obtočka kolem rybníku, stoupání povolovací, průjezd Bratronicemi, zhoupnutí a utahující stoupání k nejvyššímu bodu tratě (+ ~90m), mini sjezdík k otočce na návsi v Záboří a nyní v opačném gardu, takže nejdřív na brdek do protivětru, sjezd, kde to nechtělo jet, vyhoupnout se do Bratronic, rozjet dolů, nesmotat se v zatáčkách nad rybníkem, vyhoupnout se na „stoupající rovinku“ s protivětrem :o|, dolů lesíkem, vyhoupnout tobogán a nevyrazit si zuby na boulích, sjezdík jako s brzdícím padákem, brdík,

Dojezd k cíli časovky, teda ještě zbývá cca 2,3km, není tak málo. Ještě zabolí.

„vanička“ a poslední dva, ne tři(?) brdečky, přehoupnout se v protivětru na sjezdík a už jen brdík na morál s tím protivětrem, kterej tady před cílem fakt byl čert dlužen a už kousíček k cíli za zastávce. Ufff.

Příprava: Máme na místě zase stan, díky posezení s občerstvením se ale do něj ale nedá schovat do stínu celé auto, asi malá velikost stanu.

Průběh: Radši jsme si projeli trať a nějakou tou rozjížděcí sekvencí. Startuje se v minutovém intervalu, zahajuje ve 13:00 Kuba „Kubikula“ V., nikoho nemůže předjet, maximálně tůristy, mno možná ty co se na trati rozjíždějí.

Naše hvězdy :o) na startu časovky. Zatím smích, přejde, brzo. :o) Vpravo v pozadí je týmový stan.

Potom ten zbytek, celkem 98 „kousků“, dle pořadí při registraci. Nejhorší je jak si rozvrhnout síly a hlavně někde „nevytuhnout“.

Výsledky: Někteří naši, Ti „lepší“, obsadili bednu a to jmenovitě: v kategorii A první Honza Š. (Šubi), v B třetí Martin V. (Wody), v C „naše veličenstvo, hlava pomazaná, samotný předseda týmu a celého ZALu, velectěný“ (chci nějaký bonus, jo nové kolo mi bude stačit :o) Kamil A. (2. čas celkově), v F druhý Jirka Š., jen v ZALu: v D. třetí Pavel K., v E třetí Pepa Š.
Celkový vítěz s nejlepším časem byl Kuba „Kubikula“ V., s časem 28:01, o 3s horším než loni nejlepší čas našeho „veličenstva atd.“ předsedy. Překvapivě byl nespokojen s wattovým výkonem. Tsss. GRATULUJEME!
A my ostatní hold musíme víc trénovat, takže šup, šup! Venku je teďka hezky, takže hybaj na kolo.

Závěrem: Občerstveníčkem zde byla zdejší klasika v podobě klobásy s hořčicí a chlebem. A Ti co museli něco zařizovat, jako stan, plachtu a bednu, tak měli ten výlet ještě o něco delší.