miniReportík ze sedmého závodu ZAL v roce 2019 – Klatovy

Akce: 20. ročník cyklistického závodu (na Čínovském okruhu) pořádaného Cykloklubem STAVMAL KLATOVY.
Typ: hromadný, společný na ~62km (z toho cca 0,5km zpomalený, zaváděcí) a ~750 nastoupaných metrů, 16x ~3,9km uzavřený okruh

Aneb někým nenáviděné kroužení, pro někoho řádný trénink ;o)

Počasí: slunečno a dost teplo, teplota nakonec vylezla přes 30°C (před polednem!), minimální vítr

Trať: Klatovská klasika. Čínovský okruh v opačném směru než RZ Rallye Šumava, protisměru hodinových ručiček. Popis nečekaně od cílové čáry a vlastně oficiálního místa „odmávnutí“ přes zlom brdku, do mírného klesání k ikonické vracečce „na levou ruku“, lehce zvlněně k Čínovu, průjezd skrze vesničku přes mikrobrdeček do táhlého sjezdíku, nyní nově na super „voňafce“, odbočka na spojovačku do ďolíku, brdeček ke zdejšímu „bazénku“ (nevysychající louži :o), mírně do kopce k místu startu, odbočka doleva pod brdek který má utahovací charakter s koncem s 10, možná 12(?)%, celkem zhruba 30m převýšení na cílovou čáru a tohle znova a znova a znova a znova … a ještě jednou a … mno 16x. :o)

Zdejší specifika jsou dvě: uzavřená trať s patřičným dopravním značením a nemálo regulovčíky (palec nahoru) a potom nezametení tratě především ve vračečce a potom v ďolíku (palec na opačnou stranu).

Příprava: Týmový stan na místě postavený u místa registrace / vyhlášení výsledků. Ze zkušeností z minula jsme měli ve výbavě i koště, takže jsme jej „prohnali“ ve vračečce, kde to naštěstí nebylo tak strašné jako loni a i v tom ďolíku naštěstí nebylo tolik písku jako před rokem.

Průběh: Krátký projev a start za zavádějícím autem. Proč mám opět pocit, že to bylo o nějakou minutku dříve proti rozpisu? Společný „vlažný“ výjezd k cílové čáře a začlo závodění. Už od prvních kol začalo nastupování v podání našich „mladých“, přičemž již 3. okruh byl zajet nejrychleji a to průměrem skoro 43km/h a byl to +- okamžik, kdy se již definitivně „uthl“ Wody, bohužel společně s naším soupeřem z B2 a moc nechybělo a taktické šachy by ještě silně zamíchala účast dalšího soupeře z B1 Karla V., kterého bohužel a možná naštěstí postihl v rozhodující okamžik nečekaný defekt. Tímto okamžikem začalo v balíku takové neviditelné taktizování a nejasnosti „co s tím“(?), sjíždět soupeře a zároveň i týmového kolegu??? Zkusili jsme nějak po polovině závodu roztrhat balík v cílovém stoupání, ale viditelným výsledkem bylo odjetí 3 příchozích závodníků o kolo později, kdy nikdo neměl na to jet s nimi. Odjeté mini skupinky se nakonec spojily a rozdaly si to o celkové vítězství, zatímco v balíku se při proplétání mezi „okolodojetivšími“ již bojovalo pouze o (další) místa v jednotlivých kategoriích.

Výsledky: Bedna ZAL: v kategorii A první Honzík Š. (Šubi), v B první (i celkově v ZAL) Martin V. (Wody), v C nic moc: 3. Richard, 4. Kamil, v D 2. Pavel K., v E 3. Pepa Š., v F 1. Pavel P. (Miki) a 2. Jirka Š.
Na vavřínech jít spát nemůžeme, takže rychle zregenerovat a šupkydupky pokračovat v tréninku a lepší předzávodní disciplíně, viď Péťo Č. a Martine (Hrachy). :o)

Závěrem: Občerstvení bylo opět zajištěno zde klasickými párky. :o)
Kvitovat nutno uzavírku, kterou bohužel ne každý chce respektovat, ale to už je jiná „pohádka“ s návem „Autaři versus kolaři“.